В. Кияница, UR5RU
Спортивна радіопеленгація досить відомий вид спорту. Проте в області він приживається повільно, особливо серед школярів. Одна з причин – відсутність необхідної матеріальної бази, досвідчених тренерів. Отже появу перших обласних змагань серед школярів зі спортивної радіопеленгації слід гаряче вітати. Велику роботу по підготовці до цих змагань провели Чернігівська обласна та Прилуцька міська станції юних техніків. Вдало обрано місце – гай Горова Білещина, поблизу Прилук. З усіх сторін він оточений чіткими орієнтирами, що зводило до мінімуму можливості втратити юними радіоспортсменами місця знаходження. На старт вийшли 20 чоловік. Двома командами були представлені Прилучани і по одній – Ніжин та Носівка. Кожні п’ять хвилин стартував спортсмен з приймачем-пеленгатором, компасом та картою. У лісі були замасковані чотири радіопередавачі-«лисиці», які за особливим графіком короткими сеансами виходили в ефір. Спортсмену необхідно було за максимально короткий час запеленгувати і відшукати «лисиць». Після цього – фініш.
Лише 34 хвилини виконував вправу десятикласник з Прилук Василь Степанюк. Він переміг серед юнаків. Серед дівчат перемогу здобула Тетяна Любащенко. Серед учнів молодшого віку найкращі результати у Юри Корінька та Наташі Шульги, вихованців Носівської станції юних техніків. Командну першість вибороли школярі з Носівки. На другому місці – прилучани, на третьому – ніжинці. Шкода, що в цих змаганнях не прийняла участі команда обласного центру, зокрема, вихованці Палацу піонерів та школярів імені Горького, серед яких є досить результативні спортсмени. Ось вже третій рік не беруть участі у змаганнях і щорські радіоспортсмени-школярі.
Сподіваємось, що товариші, котрі відповідають за розвиток військово-технічних видів спорту у згаданих, а також у Бобровицькому, Борзнянському, Ічнянському та Козелецькому районах, зроблять для себе необхідні висновки і на наступних обласних змаганнях їхні школярі заявлять про себе на повний голос.
В. Кияниця, суддя республіканської категорії, тренер обласної збірної школярів із радіоспорту.
Газета «Деснянська Правда» від 7 жовтня 1980 року.
P.S.
Таким був початок «полювання на «лисиць» серед школярів у нашій області. Встановити достовірно початки цього захоплюючого виду спорту серед колективів ДТСААФ поки що не вдалося, хоч певні відомості, звичайно, є. Однак доки не почалися повноцінні щорічні змагання школярів, цей вид спорту особливо помітним не був. Було багато різних причин, особливо – недостатня матеріально-технічна база, брак тренерів, суддів та, власне, й учасників також. І тільки коли були об’єднані зусилля ДТСААФ з органами освіти технічними і людськими ресурсами (до чого і я мав причетність, можливо, навіть був ініціатором процесу), з’явилась масовість і можливість проведення повноцінних змагань. Більше того, справа пішла так хутко, що менш ніж за десять років Чернігівщина вже мала свого абсолютного чемпіона СРСР серед чоловіків. Ним став чернігівець Олександр Назаренко. Та про те буде наступна розповідь.