Blitz-news call (+95) 559-3770

 В. Кияниця, UR5RU

 Їх початки йдуть від середини 80-х минулого століття. Ідею заснування регулярного круглого столу радіоаматорів Чернігівщини я став втілювати з посади голови обласної федерації радіоспорту. Начебто й однодумці були. Проте… Це сьогодні суботній ранок очікується десятками шановних земляків-аматорів, які знають, що рівно о восьмій за київським часом на частоті 3,610 розпочнеться черговий круглий стіл. А тоді, у вісімдесяті, ці столи ніхто не очікував, обумовленої частоти не було, тож і не підходив ніхто й нікуди. Хоч спроби обласної колективки іноді були. Були спроби М. Маляренка, А. Даниленка, інших аматорів. Та не так то все просто, якщо вперше. Разово зібрати в етері аудиторію не просто, а регулярно, то й поготів. Адже, крім аматорства, є ще й реальне життя. На вихідні дні всі мають свої плани. І викреслювати суботній ранок, забирати його у сім’ї, будуть, хіба що тоді, коли буде впевненість, що так званий ведучий, чи його помічники, повідають про щось корисне, цікаве й потрібне. Щоб ті, хто відірвались від запланованих суботніх справ, не жалкували, що так зробили.

В. Кияница, UR5RU

В конце 70-х черниговщина предложила стране новые, в последствии оказавшимися весьма популярными, соревнованиями по радиосвязи. Ежегодно в мае школьная молодежь – воспитанники радиокружков, секций, операторы коллективок – с радиостанциями Р-108 (Р-108м) собирались в лесу на Черниговской Подусовке, или в Носовском «Подгайном», чтоб помериться мастерством в проведении радиосвязей. Инициатором и разработчиком этих соревнований был я. В основе – предельная простота: проведение QSO между «подобными себе» на одинаковых радиостанциях, с одинаковыми мощностями и антеннами и в одинаковых условиях.

Я вынашивал идею этих соревнований где-то с середины 70-х. Сдерживало недостаточное количество однотипных радиостанций. И тут, вдруг, ДОСААФ начал продавать новенькие Р-108м. Мне, как подающему надежды тренеру областной молодежной сборной, при поддержке Черниговской облСЮТ, удалось тогда убедить областной отдел образования в необходимости приобретения этих станций в районы области. Они годились для «Охоты на «лис», как в качестве «передатчиков-лис», так и в качестве служебной связи, где черниговщина тогда успешно собирала «баранки» на республиканских соревнованиях школьников, что было неприятно областному начальству. Это был «козырь». А в душе я уже чувствовал, что для задуманных соревнований по радиосвязи эти радиостанции подойдут на все сто. Сработало! Средства были выделены и «стовосьмерки» купили почти все районы, где были радиокружки, секции «Охоты на «лис» и коллективные радиостанции.

В. Кияниця, UR5RU

     Історія радіоаматорства на Чернігівщині не була би повною без цієї розповіді про подію майже 40-річної давнини. Це було яскравим свідченням добре поставленої роботи, коли цю роботу підтримувала держава. Коли напутні слова команді, яка відряджалася на змагання, говорила нам в Києві особисто заступник міністра освіти України Ірина Хоменко. А команда дійсно не мала ніяких матеріально-технічних проблем щодо підготовки, екіпіровки, харчування, проїзних документів. Ніяких турбот, крім щоденних тренувань. Отже, історія за текстом статті в газеті:

       Як повідомлялося уже в «Прапорі комунізму», вихованці Носівської станції юних техніків були включені до складу збірної команди України для участі у Всесоюзних змаганнях з радіоспорту серед школярів.

      Сьогодні редакція надає слово старшому тренерові збірної команди України, директору Носівської станції юних техніків Василю Васильовичу КИЯНИЦІ, який за добру підготовку команди нагороджений за підсумками змагань почесною Грамотою Центрального радіоклубу СРСР імені Е. Т. Кренкеля.

    Остаточний склад збірної команди республіки був названий по закінченню тренувальних зборів у м. Тернополі. Захищати честь українського радіоспорту було довірено двом школярам із м. Дебальцевого Донецької області, по одному — з Житомирщини та Києва, а також вихованцям Носівської СЮТ Володимиру Зеленяку та Лідії Осадчій, учням Носівської восьмирічної школи №4.

В. Кияниця, UR5RU

З обкладинки журналу «Радио» №11/1988, через роки, дивиться на щойно подоланий фінішний коридор щасливий вусань, якого цілує ніде невідлучна татова доця. За всі роки існування цього тоді найсвятішого у радіоаматорів видання не багато наших земляків можуть похвалитися своїм фото на обкладинці. Бо «та» країна була велика. І чернігівщина тоді для журналу-мільйонника, була приблизно як ото піщинка. Щоб потрапити до «Радио» потрібно було точно стати не менш ніж чемпіоном СРСР, та й то не завжди можуть надрукувати. Не балувало це видання нас навіть тоді, коли його головним редактором був наш земляк із Щорса Ф.С. Вишневецький. Проте, це інша історія. Хоч теж дає привід для ще одної розповіді у майбутньому.

До згаданого вище фото зі щасливим «вусанем» був підпис: «Молодец папочка! – пятилетняя Маринка поздравляет своего папу Александра Назаренко со званием абсолютного чемпиона СССР». А ще у цьому ж числі журналу була опублікована така інформація:

В. Кияница, UR5RU

Подробнее: «Охота на «лис» на черниговщинеПЕРЕМОГЛИ НОСІВЦІ

   Спортивна радіопеленгація досить відомий вид спорту. Проте в області він приживається повільно, особливо серед школярів. Одна з причин – відсутність необхідної матеріальної бази, досвідчених тренерів. Отже появу перших обласних змагань серед школярів зі спортивної радіопеленгації слід гаряче вітати.  Велику роботу по підготовці до цих змагань провели Чернігівська обласна та Прилуцька міська станції юних техніків. Вдало обрано місце – гай Горова Білещина, поблизу Прилук. З усіх сторін він оточений чіткими орієнтирами, що зводило до мінімуму можливості втратити юними радіоспортсменами місця знаходження. На старт вийшли 20 чоловік. Двома командами були представлені Прилучани і по одній – Ніжин та Носівка. Кожні п’ять хвилин стартував спортсмен з приймачем-пеленгатором, компасом та картою. У лісі були замасковані чотири радіопередавачі-«лисиці», які за особливим графіком короткими сеансами виходили в ефір. Спортсмену необхідно було за максимально короткий час запеленгувати і відшукати «лисиць». Після цього – фініш.

Login Form


Подать телеграмму

Call, name or nick

Ведите текст телеграммы до 255
символов, не более

 
            

Фотогаллерея

gal cr

Solar Flux

Заказать напоминание

Введите свой e-mail для получения напоминания о открытом (для всех) Кубке Черниговщины телеграфом CW CRCUP contest

Последние материалы

To Alex: Спасибо за добрые слова о сайте. Точнее о блоге, сайте о личном :-) Стараюсь писать не...
Пришли, наконец, зимние морозы. Похоже на Новый Год снег всё-таки будет. Если верить прогнозу. Но у нас в Славутиче есть...
Хорошо забытое старое.... Все помнят: новое - это хорошо забытое старое :-) Совершенно случайно наткнулся на фотки из прошлой жизни...
Утро выходного дня у радиолюбителя особый час. Не надо спешить с кофе, потому что на работу не надо идти.
П О Л О Ж Е Н Н Я про обласні відкриті змагання учнівської молоді з радіозв’язку на КХ – "Юр’єва...
К сожалению 3Y0I едет домой, не радует и прохождение. Цифры очень скромные, K и A индексы не вселяют оптимизма. Soalr...
Попробуем рассмотреть вопрос создания измерительных приборов с нелинейной шкалой на Arduino, на примере ВАТТ-КСВ-метра. Казалось бы все просто, ведь у...
Для того, чтобы оценить преимущества пенсионера, сначала надо вернуться на работу ..... Приготовил себе 1000 и...
Оборудование для 6-ти сантиметрового диапазона всегда требовало тщательного подхода как к используемым радиокомпонентам, так и к изготовлению антенн. Хоть физику...
Диапазон в 2.4 ГГц хоть и является довольно таки замусоренным ISM диапазоном (Industrial, Scientific, Medical: индустриальный, научный и медицинский...

Кто у нас в гостях

Сейчас 27 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте

HAM history in Pictures

Call-QSL-MGR search

QRZ.COM callsign lookup:
 

QRZ.RU Callbook'e:  
 

IK3QAR QSL Manager
 

CR HAMRADIO PHOTO

  • ut5rx
  • UT5RX shack