Так ковалась победа
  • Register

В. Кияниця, UR5RU

     Історія радіоаматорства на Чернігівщині не була би повною без цієї розповіді про подію майже 40-річної давнини. Це було яскравим свідченням добре поставленої роботи, коли цю роботу підтримувала держава. Коли напутні слова команді, яка відряджалася на змагання, говорила нам в Києві особисто заступник міністра освіти України Ірина Хоменко. А команда дійсно не мала ніяких матеріально-технічних проблем щодо підготовки, екіпіровки, харчування, проїзних документів. Ніяких турбот, крім щоденних тренувань. Отже, історія за текстом статті в газеті:

       Як повідомлялося уже в «Прапорі комунізму», вихованці Носівської станції юних техніків були включені до складу збірної команди України для участі у Всесоюзних змаганнях з радіоспорту серед школярів.

      Сьогодні редакція надає слово старшому тренерові збірної команди України, директору Носівської станції юних техніків Василю Васильовичу КИЯНИЦІ, який за добру підготовку команди нагороджений за підсумками змагань почесною Грамотою Центрального радіоклубу СРСР імені Е. Т. Кренкеля.

    Остаточний склад збірної команди республіки був названий по закінченню тренувальних зборів у м. Тернополі. Захищати честь українського радіоспорту було довірено двом школярам із м. Дебальцевого Донецької області, по одному — з Житомирщини та Києва, а також вихованцям Носівської СЮТ Володимиру Зеленяку та Лідії Осадчій, учням Носівської восьмирічної школи №4.

b_350_0_16777215_00_http___upload.wikimedia.org_wikipedia_uk_thumb_a_aa_Зеленяк_Осадча.tiff_lossy-page1-1024px-Зеленяк_Осадча.tiff.jpg   Шлях до Архангельську, де мали відбутися змагання, проліг через столицю Радянського Союзу місто-герой Москву. Спортсмени відвідали Красну площу, Кремль, могилу Невідомого солдата.
    Північ зустріла нас білими ночами, досить прохолодними. Наступного дня ми познайомилися з членами команд-суперниць з Москви, Ленінграда, Білорусії, Молдавії, Естонії і ін. Як тренер, я старався звести до мінімуму особисті контакти наших спортсменів з суперниками, аби не розгубилися, зрозумівши, що їх очікує боротьба з уже досвідченими радистами, удостоєних високих спортивних звань і нагород.
   Щоправда і наша команда теж користувалась особливою увагою, адже перемогла у трьох попередніх всесоюзних змаганнях.   

     Урочисте відкриття першості країни по радіоспорту серед школярів проходило на центральному стадіоні Архангельська при заповнених трибунах. Після параду учасників відбувся перший вид змагань – радіоестафета. Особливо тут відзначився носівчанин Володя Зеленяк, який на останній стометрівці «дістав» радіоестафетника з Російської Федерації. Маючи кращі показники на окремих етапах, ми виходимо в лідери. Та в наступному забігу першість здобувають ленінградці, збірна України – на другому місці.
     Другого дня змагалися мисливці на «лисиць». Школярі з Дебальцевого теж уступили ленінградцям. Володя Зеленяк і Ліда Осадча в цей день вели радіообмін на радіостанціях, набрали велику кількість очок. Але місце нашої команди мало визначитися тільки після змагань з орієнтування в лісі за картою та компасом. Завдання стояло неймовірне важке. Збірна України займала вже третє місце. Відрив від лідерів — команд Ленінграда та Молдавії – був значний. Більшість спеціалістів уже сходились на думці, що цього разу збірна України не підніметься на найвищу сходинку пошани. Володя і Ліда повинні були набрати максимум очок, загублених іншими членами команди в попередніх змаганнях.
     Ліс зустрів орієнтувальників холодною дощовою негодою. На довгій і складній трасі в незнайомій місцевості графік бігу Володі був спочатку найкращий. Та поступово вперед вийшов молдавський школяр, за ним – ленінградець. У такому порядку й фінішували. Володя – третім. Команда Ленінграда значно зміцнила свої позиції лідера.
     Хто ж виграє боротьбу? На це питання мали відповісти орієнтувальннці. Останнє слово було за капітаном команди Лідою Осадчою. Нас непокоїло те, що Ліда, як і Володя, стали орієнтувальниками зовсім недавно, їх успіхи на тренувальних зборах могли бути випадковістю, й на змаганнях цілком ймовірним міг бути зрив, який обернувся б бідою для всієї команди.
     Та цього не сталося. Як і Володя, Ліда пройшла дистанцію чудово. Таким чином сума очок, набраних збірною України, вже недосяжна для суперників. До того ж ленінградська орієнтувальниця повільно пройшла дистанцію й змістила свою команду на друге місце. Після теоретичного заліку на друге місце вийшла команда Молдавії. Ленінградці ж відтіснилися на третє.
   Так, в упертій боротьбі до українських спортсменів вчетверте підряд прийшла загальнокомандна перемога. Усі члени нашої збірної посіли призові місця. Ліда Осадча, капітан команди, завоювала срібну медаль, Володя Зеленяк – бронзову. Крім цього, вони відзначені Почесними дипломами. Команда удостоєна 14 нагород. Серед них, крім головного призу, — призи журнала «Радіо», Архангельського обкому ВЛКСМ «За волю до перемоги» та Архангельського науково-дослідного інституту радіо-електрозв'язку імені О. С. Попова тощо. Останні два з названих призів юні радіоспортсмени привезли в Носівку.
     Приємно, що під прапором збірної України виступали цього разу юні посланці з Носівки. Їх успіх є успіхом усього колективу радіоспортсменів нашої станції юних техніків, гідним прикладом для наслідування учнівською молоддю нашого міста.

     В. Кияниця. Старший тренер збірної команди України, директор Носівської станції юних  техніків.Опубліковано в газеті «Прапор Комунізму» від 19 серпня 1978 року: http://nosivka-syut.at.ua/Statti/19.08.1978.jpg

    P.S.
    Навчально-тренувальні збори перед змаганнями були впродовж місяця у м. Тернополі. Склад кандидатів до збірної України був потрійний. Тобто до зборів були запрошені всі призери республіканських змагань – кошти дозволяли. Багатоборців і телеграфістів тренував я, а мисливців на «лисиць» тренував Віктор Лавриненко з Дебальцевого. Радіоестафету «крутили» разом щовечора на міському стадіоні Тернополя. Очевидно роботу ми свою зробили добре, адже перемогли в очній боротьбі і РСФСР, і Москву, і Ленінград і команди інших 14-ти колишніх союзних республік.
    Після місячних тренувань і контрольних заліків ми з Лавриненком визначили такий склад збірної: телеграфісти – Петро Покальчук з Попільні на Житомирщині і Олександра Головач з Києва. Спортивна радіопеленгація – Юрій Колесніков і Наташа Лавриненко (обоє з Дебальцевого на Донеччині). Багатоборці – Володимир Зеленяк і Ліда Осадча з Носівки на Чернігівщині.
    І перемогли, і північ подивились з її незмінним літнім атрибутом – білими ночами. На все життя запам’ятали нічний круїз на теплоході по Північній Двіні з виходом в море і королівське харчування у ресторані «Двінські Зорі». А ще була хвилююча зустріч збірної у Києві, коли до тих 14-ти призів, які були ледве довезені з Архангельську (з пересадкою у Москві), додалися ще й численні подарунки вже на рідній, українській землі. Нам з Віктором Лавриненком ще й почесні грамоти міністерства освіти вручили. А що вже сліз у дітей було при розлученні… Адже діти, зайняті спільною і відповідальною нелегкою справою, дуже швидко здружуються. Як не як, однією сім’єю майже два місяці. Так тоді було. А тепер як? І кому дякувати за розвал?


На фото Володимир Зеленяк і Лідія Осадча. Фото з Вікіпедії: http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9D%D0%BE%D1%81%D1%96%D0%B2%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0_%D1%80%D0%B0%D0%B9%D0%BE%D0%BD%D0%BD%D0%B0_%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%86%D1%96%D1%8F_%D1%8E%D0%BD%D0%B8%D1%85_%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D1%96%D0%BA%D1%96%D0%B2

Відвідуйте сайт "Носівська СЮТ", де в меню "Добірка публікацій про нашу СЮТ" знайдете багато чого цікавого з історії радіоаматорства в нашій області. Сайт: http://nosivka-syut.at.ua  Дякуємо.

Комментарии  

0 #1 UY2RA 10.02.2015 13:56
Ну вот, всё получилось :-) Я рад что читаю строки Автора!
Цитировать

Добавить комментарий

Защитный код
Обновить

DX Calendare Febriary by UR8RF

feb 2018 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
PJ2/PA0VDV SA-009                                              
8P9CA 20m FT8                                                    
J68HZ NA-108                                                        
HC1MD 40-6m,  CW SSB FT8                                          
Z60A NEW ONE                                                      
CU8FN EU-089                              
C6AGU 160/80                                                          
TG9/VE7BV 40 20 17 15 12m; holiday style                        
C81G AF-061                                                    
D68I AF-007, 80-10m                                          
V47UR 160-6m; CW SSB FT8                                      
FG/F6ITD NA-102, 160-6m; SSB CW + digital
T88XS HF                                                    
P29VXG OC-008; 160-30m                                                
3Y0Z Aborted / Go home                                
HP8/W1USN, HP8/AA1M  HF; CW SSB + digital                                
6W/ON4AVT 20m; PSK SSB; 100w      
JD1BNA   AS-031                                                    
V31VP               80-10m                                      
V31JZ/p               NA-180, 160-10m                                  
MT0IXD                 CW SSB                                      
C5DX                 HF; CW SSB                              
PJ4/NE9U                   via NE9U              
CN2DF & CN2FR                         160-10m                      
VP26PE                         NA-100, 40-20m; FT8 JT65 SSB        
V47JA                         160-6m, incl 60m; SSB
FK/JG1XMV                                 OC-032, 40-15m; SSB        
FM/OH2IS                                   CW SSB, perhaps FT8      
TY1TT                                       160-6m, CW SSB RTTY      
KH0/AA4NC, KH0/AA4VK                                           Saipan      
3D2EU                                             160-10m; CW SSB + digital
H44YM                                               OC-047        
H72DX                                                   SSB CW FT8
XV9HL                                                   160-10m; CW SSB
H40YM                                                     OC-100

CR HAMRADIO PHOTO

  • UR8RF
  • UR8RF station

service 2Сайт сам по себе. 100% неофициальный и 100% беспартийный. Для всех радиолюбителей. Расположен в Черниговской области. Как говорил пес в "Простоквашино", живите кто хотите. Это означает что вы сами можете разместить свой материал, картинку или новость. К сожалению из-за придурков пришлось все разрешения прописать только для регистрированных гостей - иначе дураки пишут всякую дрянь и ересь. Прочитаьть как это сделать можно в первом пункте меню - написать на сайт. еще проще разместить в форуме. Если вы не дружите с компом - пишите на адрес админимтратора (uy2ra сокаба и точка уа) и я помогу разместить материал.

Login Form

Последние материалы

Ранее я уже рассказывал, как сделать простой вариант таймера с использованием LCD KeyPad shield. Минимум используемых модулей и минимум управляющих...
....это еще и источник вдохновения и материалов для радиолюбителя. Просьба к перфекционистам, дальше не читать, во избежание нервного срыва и срача...
Ну вот хочется иногда, выйдя из душного офиса на берег реки, сесть и послушать шум эфира. Может провести пару связей...
Интересное направление радиоспорта "Охота на лис". Во время студенчества, будучи соначальником коллективной радиостанции, для разнообразия деятельности приходящих в клуб мальчишек,...
Антенна - не игрушка...

Антенна - не игрушка...

27.10.2017 | Геннадий
Все началось с того, что на просторах интернета была замечена конструкция укороченной антенны с проводниками в виде спирали. Сразу пришла...
Кубок Черниговщины CW Соревнования проводятся организацией Черниговское обласное отделение ЛРУ Украина Начало: 21 октября 2017 г. в 05:00 UTC Виды модуляции: CW Завершение:...

Где слушать на 430...

01.07.2017 | Super User
432.500.000 - 433.000.000 Работа на передачу разрешена радиолюбителям с 1,2,3 и 4 категорией. Все виды. Вызывные частоты: APRS (автоматическая...

Где слушать на 144...

01.07.2017 | Super User
Перед УКВ полеывм днём думаю полезно напомнить где чего можно послушать в первом районе IARU. Ну и наше ближайшее русскоязычное...
Управляющим модулем для радиомаяка я уже занимался и даже сделал готовое устройство. Но жизнь как обычно ставит все на свои места...
Как вы могли заметить на популярном виджете от N0NBH, который в свою очередь берёт данные на SFI сервере NASA на...

satsch


un7fgo
Доставка цветов в Чернигове

Call-QSL-MGR search

QRZ.COM callsign lookup:
 

QRZ.RU Callbook'e:  
 

IK3QAR QSL Manager
 

Солнце и прохождение

HAM history in Pictures

Заказать напоминание

Введите свой e-mail для получения напоминания о открытом (для всех) Кубке Черниговщины телеграфом CW CRCUP contest

Баннеры этого сайта

 

freemean220

Доставка цветов Славутич

Кто у нас в гостях

Сейчас 60 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте