UR5RU
  • Register

 В. Кияниця, UR5RU

 Їх початки йдуть від середини 80-х минулого століття. Ідею заснування регулярного круглого столу радіоаматорів Чернігівщини я став втілювати з посади голови обласної федерації радіоспорту. Начебто й однодумці були. Проте… Це сьогодні суботній ранок очікується десятками шановних земляків-аматорів, які знають, що рівно о восьмій за київським часом на частоті 3,610 розпочнеться черговий круглий стіл. А тоді, у вісімдесяті, ці столи ніхто не очікував, обумовленої частоти не було, тож і не підходив ніхто й нікуди. Хоч спроби обласної колективки іноді були. Були спроби М. Маляренка, А. Даниленка, інших аматорів. Та не так то все просто, якщо вперше. Разово зібрати в етері аудиторію не просто, а регулярно, то й поготів. Адже, крім аматорства, є ще й реальне життя. На вихідні дні всі мають свої плани. І викреслювати суботній ранок, забирати його у сім’ї, будуть, хіба що тоді, коли буде впевненість, що так званий ведучий, чи його помічники, повідають про щось корисне, цікаве й потрібне. Щоб ті, хто відірвались від запланованих суботніх справ, не жалкували, що так зробили.

В. Кияница, UR5RU

В конце 70-х черниговщина предложила стране новые, в последствии оказавшимися весьма популярными, соревнованиями по радиосвязи. Ежегодно в мае школьная молодежь – воспитанники радиокружков, секций, операторы коллективок – с радиостанциями Р-108 (Р-108м) собирались в лесу на Черниговской Подусовке, или в Носовском «Подгайном», чтоб помериться мастерством в проведении радиосвязей. Инициатором и разработчиком этих соревнований был я. В основе – предельная простота: проведение QSO между «подобными себе» на одинаковых радиостанциях, с одинаковыми мощностями и антеннами и в одинаковых условиях.

Я вынашивал идею этих соревнований где-то с середины 70-х. Сдерживало недостаточное количество однотипных радиостанций. И тут, вдруг, ДОСААФ начал продавать новенькие Р-108м. Мне, как подающему надежды тренеру областной молодежной сборной, при поддержке Черниговской облСЮТ, удалось тогда убедить областной отдел образования в необходимости приобретения этих станций в районы области. Они годились для «Охоты на «лис», как в качестве «передатчиков-лис», так и в качестве служебной связи, где черниговщина тогда успешно собирала «баранки» на республиканских соревнованиях школьников, что было неприятно областному начальству. Это был «козырь». А в душе я уже чувствовал, что для задуманных соревнований по радиосвязи эти радиостанции подойдут на все сто. Сработало! Средства были выделены и «стовосьмерки» купили почти все районы, где были радиокружки, секции «Охоты на «лис» и коллективные радиостанции.

В. Кияниця, UR5RU

     Історія радіоаматорства на Чернігівщині не була би повною без цієї розповіді про подію майже 40-річної давнини. Це було яскравим свідченням добре поставленої роботи, коли цю роботу підтримувала держава. Коли напутні слова команді, яка відряджалася на змагання, говорила нам в Києві особисто заступник міністра освіти України Ірина Хоменко. А команда дійсно не мала ніяких матеріально-технічних проблем щодо підготовки, екіпіровки, харчування, проїзних документів. Ніяких турбот, крім щоденних тренувань. Отже, історія за текстом статті в газеті:

       Як повідомлялося уже в «Прапорі комунізму», вихованці Носівської станції юних техніків були включені до складу збірної команди України для участі у Всесоюзних змаганнях з радіоспорту серед школярів.

      Сьогодні редакція надає слово старшому тренерові збірної команди України, директору Носівської станції юних техніків Василю Васильовичу КИЯНИЦІ, який за добру підготовку команди нагороджений за підсумками змагань почесною Грамотою Центрального радіоклубу СРСР імені Е. Т. Кренкеля.

    Остаточний склад збірної команди республіки був названий по закінченню тренувальних зборів у м. Тернополі. Захищати честь українського радіоспорту було довірено двом школярам із м. Дебальцевого Донецької області, по одному — з Житомирщини та Києва, а також вихованцям Носівської СЮТ Володимиру Зеленяку та Лідії Осадчій, учням Носівської восьмирічної школи №4.

В. Кияниця, UR5RU

З обкладинки журналу «Радио» №11/1988, через роки, дивиться на щойно подоланий фінішний коридор щасливий вусань, якого цілує ніде невідлучна татова доця. За всі роки існування цього тоді найсвятішого у радіоаматорів видання не багато наших земляків можуть похвалитися своїм фото на обкладинці. Бо «та» країна була велика. І чернігівщина тоді для журналу-мільйонника, була приблизно як ото піщинка. Щоб потрапити до «Радио» потрібно було точно стати не менш ніж чемпіоном СРСР, та й то не завжди можуть надрукувати. Не балувало це видання нас навіть тоді, коли його головним редактором був наш земляк із Щорса Ф.С. Вишневецький. Проте, це інша історія. Хоч теж дає привід для ще одної розповіді у майбутньому.

До згаданого вище фото зі щасливим «вусанем» був підпис: «Молодец папочка! – пятилетняя Маринка поздравляет своего папу Александра Назаренко со званием абсолютного чемпиона СССР». А ще у цьому ж числі журналу була опублікована така інформація:

В. Кияница, UR5RU

Подробнее: «Охота на «лис» на черниговщинеПЕРЕМОГЛИ НОСІВЦІ

   Спортивна радіопеленгація досить відомий вид спорту. Проте в області він приживається повільно, особливо серед школярів. Одна з причин – відсутність необхідної матеріальної бази, досвідчених тренерів. Отже появу перших обласних змагань серед школярів зі спортивної радіопеленгації слід гаряче вітати.  Велику роботу по підготовці до цих змагань провели Чернігівська обласна та Прилуцька міська станції юних техніків. Вдало обрано місце – гай Горова Білещина, поблизу Прилук. З усіх сторін він оточений чіткими орієнтирами, що зводило до мінімуму можливості втратити юними радіоспортсменами місця знаходження. На старт вийшли 20 чоловік. Двома командами були представлені Прилучани і по одній – Ніжин та Носівка. Кожні п’ять хвилин стартував спортсмен з приймачем-пеленгатором, компасом та картою. У лісі були замасковані чотири радіопередавачі-«лисиці», які за особливим графіком короткими сеансами виходили в ефір. Спортсмену необхідно було за максимально короткий час запеленгувати і відшукати «лисиць». Після цього – фініш.

DX Calendare Febriary by UR8RF

feb 2018 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
PJ2/PA0VDV SA-009                                              
8P9CA 20m FT8                                                    
J68HZ NA-108                                                        
HC1MD 40-6m,  CW SSB FT8                                          
Z60A NEW ONE                                                      
CU8FN EU-089                              
C6AGU 160/80                                                          
TG9/VE7BV 40 20 17 15 12m; holiday style                        
C81G AF-061                                                    
D68I AF-007, 80-10m                                          
V47UR 160-6m; CW SSB FT8                                      
FG/F6ITD NA-102, 160-6m; SSB CW + digital
T88XS HF                                                    
P29VXG OC-008; 160-30m                                                
3Y0Z Aborted / Go home                                
HP8/W1USN, HP8/AA1M  HF; CW SSB + digital                                
6W/ON4AVT 20m; PSK SSB; 100w      
JD1BNA   AS-031                                                    
V31VP               80-10m                                      
V31JZ/p               NA-180, 160-10m                                  
MT0IXD                 CW SSB                                      
C5DX                 HF; CW SSB                              
PJ4/NE9U                   via NE9U              
CN2DF & CN2FR                         160-10m                      
VP26PE                         NA-100, 40-20m; FT8 JT65 SSB        
V47JA                         160-6m, incl 60m; SSB
FK/JG1XMV                                 OC-032, 40-15m; SSB        
FM/OH2IS                                   CW SSB, perhaps FT8      
TY1TT                                       160-6m, CW SSB RTTY      
KH0/AA4NC, KH0/AA4VK                                           Saipan      
3D2EU                                             160-10m; CW SSB + digital
H44YM                                               OC-047        
H72DX                                                   SSB CW FT8
XV9HL                                                   160-10m; CW SSB
H40YM                                                     OC-100

CR HAMRADIO PHOTO

  • UZ3RR
  • UZ3RR Аэродром Малейки

service 2Сайт сам по себе. 100% неофициальный и 100% беспартийный. Для всех радиолюбителей. Расположен в Черниговской области. Как говорил пес в "Простоквашино", живите кто хотите. Это означает что вы сами можете разместить свой материал, картинку или новость. К сожалению из-за придурков пришлось все разрешения прописать только для регистрированных гостей - иначе дураки пишут всякую дрянь и ересь. Прочитаьть как это сделать можно в первом пункте меню - написать на сайт. еще проще разместить в форуме. Если вы не дружите с компом - пишите на адрес админимтратора (uy2ra сокаба и точка уа) и я помогу разместить материал.

Login Form

Последние материалы

Ранее я уже рассказывал, как сделать простой вариант таймера с использованием LCD KeyPad shield. Минимум используемых модулей и минимум управляющих...
....это еще и источник вдохновения и материалов для радиолюбителя. Просьба к перфекционистам, дальше не читать, во избежание нервного срыва и срача...
Ну вот хочется иногда, выйдя из душного офиса на берег реки, сесть и послушать шум эфира. Может провести пару связей...
Интересное направление радиоспорта "Охота на лис". Во время студенчества, будучи соначальником коллективной радиостанции, для разнообразия деятельности приходящих в клуб мальчишек,...
Антенна - не игрушка...

Антенна - не игрушка...

27.10.2017 | Геннадий
Все началось с того, что на просторах интернета была замечена конструкция укороченной антенны с проводниками в виде спирали. Сразу пришла...
Кубок Черниговщины CW Соревнования проводятся организацией Черниговское обласное отделение ЛРУ Украина Начало: 21 октября 2017 г. в 05:00 UTC Виды модуляции: CW Завершение:...

Где слушать на 430...

01.07.2017 | Super User
432.500.000 - 433.000.000 Работа на передачу разрешена радиолюбителям с 1,2,3 и 4 категорией. Все виды. Вызывные частоты: APRS (автоматическая...

Где слушать на 144...

01.07.2017 | Super User
Перед УКВ полеывм днём думаю полезно напомнить где чего можно послушать в первом районе IARU. Ну и наше ближайшее русскоязычное...
Управляющим модулем для радиомаяка я уже занимался и даже сделал готовое устройство. Но жизнь как обычно ставит все на свои места...
Как вы могли заметить на популярном виджете от N0NBH, который в свою очередь берёт данные на SFI сервере NASA на...

satsch


un7fgo
Доставка цветов в Чернигове

Call-QSL-MGR search

QRZ.COM callsign lookup:
 

QRZ.RU Callbook'e:  
 

IK3QAR QSL Manager
 

Солнце и прохождение

HAM history in Pictures

Заказать напоминание

Введите свой e-mail для получения напоминания о открытом (для всех) Кубке Черниговщины телеграфом CW CRCUP contest

Баннеры этого сайта

 

freemean220

Доставка цветов Славутич

Кто у нас в гостях

Сейчас 79 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте